Wda - nasz szlak kajakowy

Wda to rzeka potocznie zwana Czarną Wodą i obok Brdy należy do najdłuższych rzek w Borach Tucholskich - ma długość 198 km. Rzeka Wda to również najsłynniejszy szlak kajakowy Borów Tucholskich gdzie cywilizacja zwalnia i zachwyca pięknem przyrody i krajobrazów. Szlak Wdy należy do szlaków dość łatwych turystycznie i nie sprawia kłopotu nawet mało doświadczonym wioślarzom. Jej szybki nurt ułatwia wiosłowanie i pokonywanie urokliwej trasy - malowniczych zakoli, wysokich miejscami urwistych zalesionych brzegów i przepięknych przełomów rzeki Wdy.

Nasz domek letniskowy w Borach Tucholskich. położony jest we wsi  Skrzynia - nieopodal rzeki Wda gdzie możesz rozpocząć swój pierwszy lub kolejny spływ kajakowy najpiękniejszym odcinkiem rzeki Wdy. Alternatywnie możesz wyruszyć bezpośrednio spod naszego domku kanałem łączącym jezioro Słone i Wdę i w niespełna 2 godziny kontynuować spływ już rzeką Wdą. 

Dla osób, które chcą spróbować powiosłować po raz pierwszy proponujemy trasy kilkugodzinne:

1. Odcinek Kasparus - Błędno. To nasz ulubiony odcinek, położony najbliżej (około 10 km) od naszego domku w Borach Tucholskich i przebiega przez uroczą Pętlę Wdy z Rezerwatem przyrody Krzywe Koło.

2. Odcinek Błedno - Stara Rzeka W Starej rzece możemy się zatrzymać i skosztować smażonych pstrągów złowionych w lokalnych pstrągarniach.

3. Odcinek Stara Rzeka - Tleń,  gdzie odpoczniemy na przestani PTTK. 

Dla bardziej wprawionych wioślarzy, którzy chcą spędzić przyjemnie cały dzień w kajaku proponujemy trasę Błędno-Tleń,  około 20 km. To bardzo malownicza trasa, która wiedzie przez piękne i dziewicze rejony Borów Tucholskich.

Powrót na stronę domek letniskowy nad jeziorem Bory TycholskieDomki letniskowe Bory Tucholskie . Bory Tucholskie domki letniskowe . Bory Tucholskie tanie czasy . Wczasy Bory Tucholskie . Bory Tucholskie noclegi