Dojazd do naszego domku letniskowego

Autostrada A1 przecina wschodni kraniec Borów Tucholskich dlatego też właśnie autostradą A1 najlepiej dojechać do naszego domku letniskowego w Borach Tucholskich.

 

Jeśli jedziesz z północy (z kierunku Trójmiasta) to z autostrady A1 należy zjechać na węźle Kopytkowo (Skórcz-Kwidzyn). Po zjeździe z autostrady skręcić w lewo na Skórcz – droga 231. Jadąc drogą główną (ok 10 km) mijamy 3 wioski (Stara Jania, Mirotki i Miryce) i docieramy do Skórcza. W Skórczu (na znaku STOP) należy skręcić w lewo na Kościerzyna/ Warlubie – droga 222. Dalej jechać drogą główną i po łuku w lewo przejechać na wprost przez rondo i przez przejazd kolejowy. Kolejno, po prawej stronie będzie stacja benzynowa Orlen. Na rozwidleniu dróg (na wyjeździe ze Skórcza) należy skręcić w lewo – kierunek Warlubie/Toruń – droga 214. Dalej cały czas główną drogą przejechać przez Głuche i dalej – UWAGA – droga główna skręca w lewo pod kątem 90 stopni na Warlubie/Toruń a MY JEDZIEMY na wprost w drogę podrzędną, kierunek Osie/Śliwice. Jadąc dalej, przejeżdżamy przez Skórzenno (charakterystyczny ostry zakręt w prawo a potem duży łuk w lewo) i po 1 kilometrze dotrzemy do Skrzyni. Po minięciu tablicy Skrzynia proszę zwolnić. Po 300 m po prawej stronie będzie mała kapliczka przydrożna. Przy kapliczce skręcamy pod kątem prostym w lewo w niewielki piaszczysty podjazd i następnie (po 10 m) skręcamy w prawo w drogę leśną. Na wprost będzie widać gospodarstwo, które mijamy po prawej stronie i wjeżdżamy na polanę z domkami letniskowymi. Domek będzie po prawej stronie (drewniany, parterowy w kolorze brązowym), przedostatni domek po prawej stronie. 

Na bramie jest numer 16.

 

Jeśli jedziesz z południa to z autostrady A1 należy zjechać na węźle Warlubie i po zjeździe z autostrady skręcić w prawo – kierunek Kościerzyna/ Skórcz – droga 214. Jadąc drogą główną (ok 20 km) mijamy po lewej stronie Osiek z widocznymi z drogi jeziorami i po około 5 km skręcić w drogę podrzędną w lewo, kierunek Osie/Śliwice. Jadąc dalej, przejeżdżamy przez Skórzenno (charakterystyczny ostry zakręt w prawo a potem duży łuk w lewo) i po 1 kilometrze dotrzemy do Skrzyni. Po minięciu tablicy Skrzynia proszę zwolnić. Po 300 m po prawej stronie będzie mała kapliczka przydrożna. Przy kapliczce skręcamy pod kątem prostym w lewo w niewielki piaszczysty podjazd i następnie (po 10 m) skręcamy w prawo w drogę leśną. Na wprost będzie widać gospodarstwo, które mijamy po prawej stronie i wjeżdżamy na polanę z domkami letniskowymi. Domek będzie po prawej stronie (drewniany, parterowy w kolorze brązowym), przedostatni domek po prawej stronie. 

Na bramie jest numer 16.